Aktualności  
Listy w sprawie lotniska
 
  Autor: ARSEN
e-mail: www:

wpisał: Bardzo dobrze się stało, że ruszy budowa pasa startowego na lotnisku. Przeciwnicy budowy to ciemnogród! Pozdrawiam.

kiedy: 2006/01/08 23:32:56
==========================================
Czytając kronikę Dajtek – od czasu do czasu- z lubością zaczytuję się nowinkami dotyczącymi budowy pasa na lotnisku AWM.
Widzę argumenty za ( rzeczowe ) oraz przeciw (na siłę). Z analizy załączonej mapki osiedla widać, że sąsiadujecie i z obwodnicą i z linią kolejową. Zapewne te dwie inwestycje nie przeszkadzają mieszkańcom? Nie przeszkadzają, bo w przeszkadzaniu ich rozwoju (rozbudowa 16-tki) szans nie ma.
Nie rozumiem w ogóle argumentów niektórych mieszkańców mówiących „NIE” budowie pasa. Od momentu zaistnienia tego konfliktu (interesów) mam wrażenie, że w gruncie rzeczy nie chodzi tu o rzeczywiste zagrożenia środowiska a bardziej o indywidualne ambicje. Ambicje kilku osób.A może jedynym rozwiązaniem jest odcisk dłoni tychże ludzi w świeżym betonie przyszłego pasa? Albo po prostu zabetonowanie ich w pasie na trwałe? To takie porównanie do określenia niektórych jako „beton”!
PS
Niestety nie jestem mieszkańcem Dajtek ale jako mieszkaniec regionu mam prawo wypowiadać się w sprawach dla regionu istotnych. Dlatego też uważam, że w TEJ sprawie głos przeciwników pasa ( z Dajtek) nie jest najistotniejszy. Czy przeciwnicy pasa są przeciwko budowie (lokalizacji) wysypiska śmieci „gdzieś tam”? Czy śmieci z Dajtek są utylizowane na terenie osiedla?

==========================================
Nazwisko: nieznane Email: wiewiura7@tlen.pl
Wpis: Kieruje się do wszystkich dajtkowiczów. Dlaczego wszyscy uważają że budowa nowego pasa startowego jest złym pomysłem? Wszelkie uwagi a może i odpowiedzi proszę przesyłać na mój adres e-mail'a
==========================================
Autor: morgi
wpisał: Witam Ja też jestem zdania że lotnisko powinno się rozwijać bo to jest szansa dla regionu. A tym co protestują to powiem tyle WIDZIAŁY GAŁY CO KUPOWAŁY. Lotnisko nie jest od wczoraj ,jest na pewno starsze od protestujących. Tak nawiasem mówiąc to całe rada osiedla osiela z jej przewodniczący jest do wymiany.Nic nie robi a dużo gada.Za Pani Bogusz to zostało najwięcej zrobione,a teraz?? tylko czepiają się lotniska a i tak nic nie zrobią.
kiedy: 2005/12/16 15:06:39
===========================================
Autor: SURFLY , e-mail: surfly@poczta.onet.pl
www: www.surfly.prv.pl wpisał: Witam jestem dajtkowiczem i uważam ze lotnisko powinno być rozbudowywane. Od dziecka byłem dumny, że mieszkam na takim osiedlu gdzie mogę podglądać te latające maszyny. Teraz gdy dorosłem w lotnisku upatruje szansy rozwoju regionu. W naszym województwie mamy duże bezrobocie i nie mamy co liczyć na inwestycje dzięki którym powstaną wielkie fabryki. Spowodowane jest to wyjątkową fauną i florą regionu. Nikt nie pozwoli wycinać lasów bądź ich zatruwać wyziewami z fabrycznych kominów. I Bogu dzięki. Wystarczy nam jeden Stomil. I właśnie dlatego powinniśmy postawić na turystykę. I to właśnie ZMODERNIZOWANE LOTNISKO w dużej mierze pomogło by ten ruch turystyczny ożywić. Dziękuję

kiedy: 2005/11/29 21:55:46 (15.12.)

========================================
Autor: ARSEN e-mail: arsen63@wp.pl , wpisał:......... Lotnisko i jego rozbudowa to wielka szansa dla naszego osiedla i miasta, tylko ludzie o przestarzałych poglądach mogą się sprzeciwiać jego rozbudowie.
kiedy: 2005/11/22 23:04:17(15.12.)
========================================