Home  
Kogo wychowywać?
       
  Szkoła musi być bezpieczna! Dzieci w szkole muszą wiedzieć, że każdy wybryk, każdy wandalizm czy chamstwo będzie ukarane. To jest podstawa dobrego wychowania. Nie może być tak, że kilku niedostosowanych do normalnego życia młodych ludzi (delikatnie mówiąc) terroryzuje całą szkołę i daje fatalny przykład bezkarności. Kamery niewątpliwie pomogą, ale dopiero wtedy jak zostają ukarani winowajcy dewastacji i niewłaściwego zachowania się. Jeżeli mieszkańcy mówią dziennikarzowi, że nie raz widzieli grupy źle zachowujących się młodych w obrębie szkoły, to co widział lub nie chciał widzieć woźny w szkole? Dlaczego nikt nie zgłaszał policji, straży miejskiej takich faktów? A może ktoś zawiadomił odpowiednie służby, ale nikt tym się nie przejął? Co w takim razie z tego, że będą kamery?
           
Szkoła (czego?) i chwasty!
    Dopisuję część drugą tej historyjki: Chwasty z tego miejsca, które jest widoczne na zdjęciu niżej, zostały pięknie zlikwidowane! Brawo! Teraz, bez złośliwości (!), muszę pokazać miejsce odległe od pierwszego zaledwie o 10 metrów, też od strony ulicy Kłosowej! Co z tym zrobić? Wyjście jest takie: ktoś odpowiedzialny za porządek powinien obejść całą szkołę nie tylko te miejsca, które znajdą się na moich fotografiach!!!!!!! Zobacz zdjęcie na dole!!!
+czy-
   

Rozpoczął się czas nauki. Dzieci idą do szkoły, aby nauczyć się poprawnego pisania, historii, matematyki, biologii, wielu innych przedmiotów a także porządku, właściwego zachowania. Zapamiętają zapewne wiele z tych nauk, jakie powinny i niestety także to, że wokół może być brudno, ściany szkoły mogą być nabazgrane, mogą rosnąć wokół niej gigantyczne chwasty. Zapamiętają zapewne i to, że nikt na to nie zwraca uwagi, że to nasza codzienność. W dorosłym życiu będą się zapewne dziwić, że gdzieś jest inaczej, że może być w porę przycięta trawa, że drzewek nikt nie łamie, że niedewastowane są znaki drogowe, bo one służą wszystkim użytkownikom ulic. Daleka jest droga do normalności, ale nie tej polskiej, prowincjonalnej bylejakości i niedbalstwa! Tych, co już pokończyli szkoły i nic z nich nie wynieśli pewnie nikt już niczego nie nauczy, ale młodych w szkole trzeba kształtować na dobrych obywateli. Powszechną opinią jest, że w szkole, co któregoś ucznia może i czegoś nauczą, ale na pewno nie wychowają. Uczeń panuje nad nauczycielami, a w sukurs przychodzą mu rodzice. Sami oczywiście kopią sobie dołki, w które z czasem wpadną, ale wtedy będą obciążać szkołę! Takie zamknięte koło głupoty!

Chwasty to nie tylko niepotrzebne nikomu rośliny.....!

   
Piękne chwasty? To zapewne przyszkolny ogród botaniczny !