Gazeta Wyborcza napisała także o naszej stronie....
      (podkreślenia w tekście: nasze)
    Sąsiedzi na forach

Wojciech Kosiewicz 29-06-2005 , ostatnia aktualizacja 29-06-2005 20:16

Siadam do komputera, klikam i... mam! Informacje z życia olsztyńskich osiedli, sąsiedzkie fora, skargi i pochwały mieszkańców. Pisaliśmy już, że stronę internetową założyła rada osiedla Redykajny. A inni?

Osiedle Dajtki nie chce być gorsza i też robi stronę. - Przyda nam się na informacje osiedlowe i ogłoszenia o imprezach - mówi Krzysztof Żendarski, przewodniczący rady osiedla. Będzie ją robił Marek Drankowicz z rady. - Schemat już mamy, zdjęcia też, powinna ruszyć w lipcu - informuje Drankowicz.

Dajtki mają już dwie strony www. Jedną prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dajtek (www.dajtki.pl), drugą Niezależny Portal Osiedla (www.dajtki.olman.pl). Do odwiedzenia pierwszej zachęca zdjęcie Dajtek wykonane z samolotu. Są też informacje o remontach ulic, wpadkach urzędników i zdjęcia szpecących osiedle domów. Jest historia Dajtek pokazana na przedwojennych fotografiach. Druga prezentuje inicjatywy mieszkańców, m.in. budowę skateparku, nowiny miejscowe i newsy ze świata.

Swoją stronę będzie też miało Gutkowo. - Już ją robimy, za kilka tygodni powinna być gotowa - zapowiada Adam Nowicki, przewodniczący rady. Będą na niej m.in. prezentować uchwały rady.

Śródmieście ma tylko swój adres e-mailowy (echosrodmiescia@o2.pl). - Mamy go od dwóch tygodni, informacje przychodzą do przewodniczącego rady. Myśleliśmy o stronie, do pomysłu będziemy przekonywać innych - opowiada Sławomir Główczewski z rady.

Nasz telefon z pytaniem o stronę zainspirował przewodniczącego rady osiedla Brzeziny, Jerzego Polakowskiego. - Dziękuję za pomysł! Po wakacjach będziemy chcieli ją zrobić - obiecuje.

Z kolei o pomoc w tworzeniu strony Jarot prosi Jerzy Krasowski, przewodniczący rady osiedla. - Poszukujemy młodych, zdolnych i chętnych do pracy nad stroną - mówi. - U nas nie ma ludzi ze zdolnościami informatycznymi. Ci, co mogliby pomóc, nie mają czasu.

Pomocy potrzebuje też Mirosław Michalski z Kormorana. Przyjrzy się nowej stronie Redykajn (www.redykajny.pl) , poprosi jej twórców o pomoc. Co oni na to? - Jesteśmy otwarci na współpracę. Możemy podpowiedzieć innym jak to zrobić - zapewnia radny Roman Skrzyp z Redykajn. - Stronę mamy od miesiąca, to świetny kontakt z mieszkańcami - przekonuje.- Ona musi spełniać swoją rolę, żyć sprawami osiedla. Zrobił ją nieodpłatnie jeden z mieszkańców osiedla - Sławomir Ostrowski.

Co na forach? Ewa: Witam, cieszę się, że jest taka strona. Podoba mi się. Pozdrawiam! (www.dajtki.olman.pl)

Devil: Baaardzo ciekawa stronkaaa ( Ale może powinna być troszkę nowocześniejsza ( (www.dajtki.pl)

Rufio: Świetny serwis utrzymany w dobrym tonie, tak trzymać. Pozdrawiam! (www.dajtki.olman.pl)

Nika: Stronka jest ok.!!! ale przydałoby się więcej ciekawostek o Dajtkach!!! Może jakieś legendy!!! (www.dajtki.pl)